A fotográfia egyszerre művészet és tudomány. Mint művészet, a fotózás egy izgalmas eszköz a kreatív önkifejezéshez. A fénykép megdöbbent, érzelmet kelt és akár megváltoztatja a gondolkodást. A fénykép kommunikál. De a művészeten túl egyszerűen csak egy technikai eszköz, mely bővíti a gyermek fizikai, matematika és a számítástechnikai ismereteit. A 3 alkalmas, vasárnaponkénti képzésünkön a gyerekek ízelítőt kapnak a technikai alapokból, komponálást tanulnak és elsajátítják a szabadtéri és stúdiós portrévilágítás kezdeti lépéseit
Alaposabban figyeli a világot, kérdésekre ösztönzi, formálja egyéni látásmódját. Új szemszögből látja a körülötte zajló eseményeket.
A fénykép készítése előtt kérdéseket teszünk fel: Mi a fő témája a képnek? A kép melyik része lényeges? Milyen (szem)szögből fotózzak? Mit szeretnénk elmesélni másoknak a fotóval? Hogyan látom én a témát?
A fotográfia egyszerre művészet és tudomány. Mint művészet, a fotózás egy izgalmas eszköz a kreatív önkifejezéshez. A fénykép megdöbbent,, érzelmet kelt és akár megváltoztatja a gondolkodást. A fénykép kommunikál. De a művészeten túl egyszerűen csak egy technikai eszköz, mely bővíti a gyermek fizikai, matematika és a számítástechnikai ismereteit.
Egy jó fotó készítésének tanulása egy gyerek számára megkönnyíti a részvételét ott, ahol egyébként a félénksége, határozatlansága a háttérbe szorítaná. Például ha a gyerek a társait fényképezi az osztálybulin, \”a kamera mögé bújva\” könnyebben megismeri társait, és a másokra való összpontosítás sokat javit az öntudatán és a saját magába vetett hitén. A gyereket – a fotós képességeinek bővülésével – egyre többen fogják megkérni, hogy fényképezze le őket, a háziállatukat, hobbijaikat stb.
Képzeljük el a gyermek elégedettség és büszkeségét akkor, amikor látja, hogy a képei mennyire befolyásolják a környezetében élőket! A táj vagy nyaralós képeit megmutatva, elviszi a nézőt egy másik időbe és helyre, egy szép vagy mókás képe jó hangulatot kelt, egy jól sikerült portré fokozza a bizalmat!
A fotográfiával foglalkozó gyerekek jobban eligazodnak a naponta rájuk ömlő vizuális ingerek áradatában és sokkal kritikusabban szemlélik azokat, hiszen rájönnek a meghökkentő reklámok mögött rejlő értékesítési szándékokra.
De legfőképpen a fotózás, különösen a digitális fotózás egyszerűen csak szórakoztató. Élvezetes és magával ragadó hobbi. A lelkes kis fotósok mindig csinálnak valamit, ha esik az eső, ha süt a nap, és ha épp nincs téma, akkor bújják a technikai újdonságokat.
Technikai alapok, az alapvető fotós fogalmak, záridő, rekesz, fényérzékenység. Tapasztalatszerzés, fotózás különböző szögekből és perspektívákból. Menj közel, gyere távolabb, mozgás a téma körül, megfigyelés több oldalról.
A komponálás alapjai, a kivágás (változtasd meg egy kép hangulatát). Mit nézünk meg először a képen? Előtér-középtér háttér, világos-sötét részek, szemünk automatikus fókuszálása. Kitakart részek szerepe. A keret és a kép viszonya (lent és fent, a sarkok szerepe, átlók, vonalak). Harmadolási szabály, középre helyezés.
Hangulat és megvilágítás (ellenfény, súrlófény, stb. hangulati hatásai), fotózás a természetes fényekkel, portrékészítés a szabadban, mesterséges fények világa, bevezetés a stúdióvilágításba.